Juventusi është favoriti kryesor për titull
Lojtari i ri i Juventusit Arturo Vidal beson se ekipi i tij i ri mund të fiton titullin e kampionit në Serie A gjatë këtij sezoni. Zonja e Vjetër ka qenë larg lavdisë së tyre të mëparshme duke përfunduar në pozitën e shtatë në edicionin e kaluar.

Juventus tashmë ka sjell përforcime të shumta përfshirë Vidalin, mesfushorin Andrea Pirlo dhe sulmuesin Mirko Vucinic, në mes tjerësh.

Vidal, i cili u dallua me paraqitjen e tij në turneun Trofeo TIM ku Juventus u përball me Milanin dhe Interin beson se ka parë mjaft për të bindur se Bianconerët mund të fitojmë Scudetton këtë sezon.

"Juventus është i fortë si Inter dhe Milan", tha Vidal për Gazzetta dello Sport. "Ne jemi konkurrent dhe mund të fitojmë Serie A", u shpreh ai.

Milan e fillon sezonin si favorit për të mbrojtur titullin ndërsa Inter, Juventus dhe Napoli konsiderohen si rival kryesor të kuqezinjve. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2011, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori