"Juventusi është skuadra favorite për të fituar Champions Leaguen"
Legjenda e Milanit, Zvonimir Boban, e sheh Juventusin favorit për të triumfuar në UEFA Champions League.

Për të arritur suksesin në Champions, skuadra italiane në merkaton e verës të vitit 2018 ka transferuar nga Real Madrid pesë herë fituesin e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo.

“Në aspektin sportiv mendoj se ishte një nga marrëveshjet më të mëdha sportive”, ka thënë Boban.

Ronaldo është Ronaldo, dhe pas kësaj nëse ai rrit marketingun, kjo është diçka ekstra”, ka shtuar kroati, derisa komentonte transferimin e portugezit te Juventus.

“Bazuar në atë që ata kanë treguar, ata janë favoritët për të fituar Champions Leaguen, por duhet të se si do të luajmë kur takohen me skuadrat e mëdha
Shtuar më 02/01/2019, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori