Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Juventusi interesohet per Higuainin
Albeu.com
Drejtuesit e Juventusit kanë shprehur interesim për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, argjentinasit Gonzalo Higuain, shkroi të hënën gazeta spanjolle "AS".
Sipas saj, Juventusi kërkon transferimin e 21-vjeçarit në fund të këtij edicioni dhe synon të shfrytëzojë pakënaqësinë e tij te ekipi madrilen, sa për nivelin e pagës ashtu edhe për hapësirën. Higuain ka kontratë me Realin deri në vitin 2013, ndërsa këtë edicion është shënuesi më i mirë me 12 gola. Pos Higuainit skuadra italiane ka në opsion edhe Giampaolo Pazzinin e Edin Xhekon.
Shtuar më 09/02/2010, ora 15:15
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori