Juventusi ndalet nga Sassuolo, i hapet krahu Interit për të parakaluar (VIDEO)
Sassuolo ia ka ndërprerë Juventusit serinë prej katër fitoreve radhazi, duke e ndalur me një barazim 2:2 dhe duke i dhënë Interit mundësi ta kalojë kampionin në fuqi në krye të renditjes në Serie A.

Edhe pse kaloi e para në epërsi falë golit brilant nga qendërmbrojtësi Leonardo Bonucci, Juventusi i pranoi dy gola nga Jeremie Boga dhe Francesco Caputo dhe iu desh një gol nga penallti nga Cristiano Ronaldo për t’i shpëtuar humbjes të dielën në Allianz Stadium.
Shtuar më 01/12/2019, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori