Juventusi parakalon Realin në garën për yllin e Bayernit
Juventusi është duke prirë në garë me Real Madridin për shërbimet e mbrojtësit të Bayern Munichut, David Alaba.

Sipas Tuttosport, Alaba pëlqehet shumë nga trajneri i "Bianconerëve", Andrea Pirlo.

Austriaku në kohën e fundit ka luajtur si qendërmbrojtës, por ka eksperiencë të lartë si mbrojtës i krahut të majtë.

Eksperienca mund t’i ndihmojë që të mos këtë probleme të përshtatet në formacionin e Andrea Pirlos të "Zonja e Vjetër".

Sidoqoftë, në garë për Alaba mbesin Real Madridi dhe Liverpooli, kjo e fundit konsideron ta transferojnë në janar si zëvendësuesi i Virgil van Dijk.
Shtuar më 15/11/2020, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori