Juventusi përfshin në negociatat Moise Kean, për ti rrëmbyer yllin Ajaxi-t
Juventusi nuk heq dorë nga mbrojtësi Ajax MaTthijs de Light. Së fundmi bardhezinjtë kanë përfshirë në negociata Moise Kean për ti rrëmbyer Ajaxi-t mbrojtësin 19 vjecar,shkruan Albeu.com.

Matthijs de Light po kërkohet nga shumë skuadra të mëdha si Barcelona dhe Manchester City, megjithatë Juventusi duket disi mi favorizuar shkak u bë deklarata e vet futbollistit i cili u shpreh se ka simpati për Cristiano Ronaldon dhe se është idhulli i tij.

Holandezi është vetëm 19 vjec dhe në vëndin e tin konsiderohet si e ardhmja e futbollit tulipan. /albeu.com/



Shtuar më 20/12/2018, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori