Juventusi planifikon spastrimin e ekipit, priten 11 largime në verë
Juventusi pritet të largojë disa lojtarë gjatë verës.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, shumë lojtarë të ekipit të parë mund të transferohen dikur tjetër përpara sezonit të ardhshëm.

Kjo gazetë me bazë në Torino shton se janë plot njëmbëdhjetë futbollistë që rrezikojnë largimin nga Juventus Stadium gjatë verës.

Genova pritet të nënshkruaj me portierin Mattia Perin, ndërsa Mattia De Sciglio, Luca Pellegrini dhe njëri nga Daniele Rugani ose Cristian Romero mund të largohen nga mbrojtja e Juves.

Në mesfushë, Adrien Rabiot dhe Miralem Pjanic janë në bisedime për t’u larguar nga Juve, së bashku me mesfushorin anësor kroat, Marko Pjaca.

Dhe në sulm, Gonzalo Higuain kërkohet nga River Plate dhe Stephy Mavididi mund të nënshkruajë përgjithmonë me klubin francez Dijon.

Ka gjithashtu plane që po diskutohen për të blerë përsëri Rolando Mandragora nga Udinese para se ta shisnin përsëri një fitim të kosiderueshëm.
Shtuar më 29/05/2020, ora 22:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori