Juventusi rrëmben talentin e Olimpikut të Marsejës
Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit. Talenti francez mbërrin në Torino nga Olimpiku i Marsejës dhe në orët e paradites është drejtuar në "J|Medical" për vizitat mjekësore, më pas do të hidhet e zeza mbi të bardhë.

Anësori sulmues i bashkohet Juventusit pas shkëmbimit me Tongya. Fillimisht, 20-vjeçari do të jetrë pjesë e U-23 të Juventusit, që drejtohet nga Lamberto Zauli.

Në lindur në vitin 2001, Ake gjatë këtij sezoni është aktivizuar në 9 ndeshje në Ligue 1 në radhët e Marsejës (137 minuta në fushë), ndërsa në Champions ka zbritur në fushë në katër raste (35 minuta).
Shtuar më 27/01/2021, ora 10:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori