Juventusi vihet pas Elia-s
Talenti i Hamburgut, Eljero Elia është rishfaqur objektiv i Juventusit.Pas dështimit tek sulmuesi holandez i Barcelonës,Afellay tashmë ka hedhur vështrimin kah talentit Elia.

Juventusi ishin të interesuar për sulmuesin holandez edhe gjatë verës së vitit të kaluar, por nuk ishte arritur marrëveshja për transferimin e tij në Torino.

Mirëpo, sipas të përditshmes sportive italiane Sportmediset, Elia kërkohet sërish nga Juventus dhe trajneri i ri Antonio Conte, i cili synon të përforcojë opsionet në mesfushë.

Sulmuesi holandez Eljore Elia, 24 vjeç, iu bashkua skuadrës së Hamburgut nga Twente më 2009 për 9 milion euro. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2011, ora 16:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori