E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
Juventusi vihet pas Ramirez
Ekipi i Juventusit i është futur garës me Fiorentinën për të nënshkruar me lojtarin e Bolognas, Gastom Ramirez. Pas dorëzimit kundrejt Vargas dhe Farfan tashmë Zonja e Vjetër po mendon për Ramirez.

Fiorentina tashmë ka bërë një ofertë prej 10 milion eurosh për Uruguajanin por Bologna ende nuk ka kthyer përgjigjë për këtë ofertë dhe kjo bën të nënkuptohet se Bologna kërkon më shumë për lojtarin e saj.

Klubi i fundit tani që ka hyrë në garë për lojtarin sipas të përditshmes italiane La Gazzetta dello Sport është Juventusi i cili dëshiron të siguroj shërbimet e mesfushorit ofanziv.

Përveç Juventusit edhe skuadra e Interit ka qenë i interesuar disa kohë më parë për këtë lojtar. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2011, ora 17:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori