Juventusi transferon sulmuesin e talentuar në ditën e fundit të merkatos
Juventusi ka nënshkruar zyrtarisht me sulmuesin e Cagliarit Han Kwang-song duke e huazuar atë me mundësi blerje

Han është një synim për kohë të gjatë i Juves, të cilin janë duke e përcjellur që nga janari i 2018-ës.

20 vjeçari iu bashkua Cagliarit më 2015 dhe bëhet verioro-koreani i parë që luan në Serie A që dy vite rresht.

Në të njëjtën kohë, Han kishte kaluar dy sezonet e fundit i huazuarSerie B ku ka luajtur për Perugian e ku shënoi 11 gola në 39 paraqitje.

Transferi i tij do të thotë se ai më shumë gjasë do të luajë me skuadrën e U-23 që garon në Serie C.
Shtuar më 02/09/2019, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori