K. Ronaldo, Reali ofron 9.5 milionë në vit
Albeu.com
Gazeta spanjolle "Marca" ka publikuar dje ofertën stratosferike që Reali i Madridit ka përgatitur për Kristiano Ronaldon, nëse ai do t‘i bashkohet madrilenëve.Lojtari do të përfitojë 9.5 milionë euro neto në vit, duke marrë njëkohësisht 50% të përfitimeve nga të ardhurat e së drejtës së imazhit në Spanjë dhe 100% të të ardhurave që sigurohen jashtë këtij shteti. Për të bindur Mançester Junajtid, Reali do të paguajë 80-90 milionë euro. (GAZETA SHQIP)
Shtuar më 27/05/2008, ora 04:21
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori