Ka arbitruar në Serie A, ish-gjyqtari zhduket në Shqipëri, makina gjendet e shkrumbuar
Për më shumë se 10 ditë nuk ka asnjë lajm për të.

Ai u zhduk në Shqipëri, në një kontekst shqetësues që i hapet skenareve të vështira: makina që ai kishte marrë me qira së fundmi në aeroportin e Tiranës u shkatërrua nga flakët dhe u gjet jo shumë larg nga u largua Davide Pecorelli.

Italiani është një sipërmarrës italian, themelues i”Hairdressers Milan”.

E vetmja gjë që dihet për momentin është se makina “Skoda” që kishte marrë me qera në vendin tonë është gjetur e djegur dhe me disa sende personale të tij brenda, e sipas “La Nazione”, edhe me mbetje të një kufome.

Por Pecorelli, në Aretino, është i njohur për të qenë një arbitër në seksionin Arezzo me një të kaluar mes profesionistësh: në Serie C si arbitër dhe gjithashtu në Serie A si zyrtar i katërt.

Në Itali presin ende të mësojnë rrethanat e zhdukjes së tij në vendin tonë në një ngjarje shumë të pazakontë.
Shtuar më 17/01/2021, ora 20:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori