Ka arritur majat në futboll, Mane zbulon frymëzimin
Mane, i cili u transferua në Anfield nga Southampton në vitin 2016, përmendi mbështetjen e miqve dhe familjes së tij në shtëpi në fshatin Bambali si çelës për formën e tij të jashtëzakonshme.

"Nuk mund të përshkruaj se si janë tani dhe sa të motivuar janë veçanërisht. Ata gjithmonë më shtynin përpara", tha Mane, i cili filloi karrierën e tij në Francë me Metz, për faqen zyrtare të Liverpool.

"Nëse i shihni ata njerëz, ju bëni më të mirën t’i bëni ata krenarë sepse është kënaqësia e vetme që ata kanë. Unë duhet të jap përsëri atë që ata kanë bërë për mua".

"Unë mendoj se ishte diçka e veçantë për fshatin sepse në fshat kishim disa lojtarë të shkëlqyeshëm por ata kurrë nuk ishin të suksesshëm. Ata ishin frymëzimi im për të mbërritur këtu", shpjegoi senegalezi.
Shtuar më 12/02/2020, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori