Ka ndryshime në kontratën e Donnarummas, shikoni kur hidhet firma
Menaxheri i Rossonerëve dhe rrethi i ngushtë i portierit kanë arritur marrëveshjen e kontratës së talentit të vitit 1999. Marvveshje e cila u arrit me 6 milionë euro në sezon për katër vite dhe jo 5 siç pritej në fillim.

Klauzola e lirimit të tij është 75 milionë euro. Sipas 'Corriere dello Sport', ndërsa 'La Gazzetta dello Sport' thotë se klauzola mund të prekë 80 milionë euro, përvjel Albeu.com.

'Gigio' mund të kthehet në Milano në fundjavë për të nënshkruar marrëveshjen. /albeu.com/
Shtuar më 07/07/2017, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori