E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Kaka, ja 4 modulet që mendon Allegri
Rikthimi i Ricardo Kaka te Milan e lumturon shumë teknikun kuqezi Massimiliano Allegri, i cili tashmë ka më shumë mundësi zgjedhje për sulmin, duke shtuar këtu edhe blerjen e Alessandro Matrit. Duke analizuar karakteristikat e 7 futbollistëve ofensivë të "Djallit" (8 me gjithë mbërritjen e Honda) është shumë e lehtë të ndërtosh 4 Milan të ndryshëm.

I pari, është ai me modulin 4-3-1-2, me brazilianin pas dy sulmuesve të deklaruar; pastaj është moduli klasik 4-3-3, me numrin 22 në të djathtë të sulmit; 4-3-2-1 (pema e Krishtlindjeve), me Kaka me El Shaarawy-n pas Balotelli ose Matri/Pazzini dhe versioni i katërt 4-2-3-1 me Kaka së bashku me El Shaarawy dhe Robinho pas sulmuesit të vetëm Mario Balotelli. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2013, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori