Kalendari i plotë i Serie A, shikoni sfidat e nxehta që do shihni në sezonin e ri
Pëlqej
Është hedhur shorti për edicionin e ri 2018/19 në Serie A, me derbin e parë që vjen në javën e 7-të mes Juventusit dhe Napolit, ndërsa derbi kryesor në Itali mes Interit dhe Milanit në javën e 9-të.

javën e 12 do të zhvillohet derbi mes Milanit dhe Juventusit, ndërsa derbi tjetër Juventus – Inter do të luhet në xhiron e 15-të.

Serie A rikthehet më 18 gusht, ndërsa sezoni do të mbyllet të dielën më 26 maj, kur të gjitha 10 duelet do të luhen në të njëjtën kohë.

Tri xhiro do të zhvillohet në mesjavë, më 26 shtator, 26 dhjetor dhe 3 prill.

Ndërsa më 26 dhjetor do të luhen 10 duele në të njëjtën ditë, si në rastin e Premierligës për krishtlindje.

Do t’i kemi gjashtë fundjava pa Serie A gjatë këtij sezoni, përfshirë një pushim dyjavor nga 6 deri më 13 janar. /Express/

Duelet e Serie A 2018/19.

Java 1

Atalanta-Frosinone
Bologna-Spal
Chievo-Juventus
Empoli-Cagliari
Lazio-Napoli
Milan-Genoa
Parma-Udinese
Sampdoria-Fiorentina
Sassuolo-Inter
Torino-Roma

Java 2

Cagliari-Sassuolo
Fiorentina-Chievo
Frosinone-Bologna
Genoa-Empoli
Inter-Torino
Juventus-Lazio
Napoli-Milan
Roma-Atalanta
SPAL-Parma
Udinese-Sampdoria

Java 3

Atalanta-Cagliari
Bologna-Inter
Chievo-Empoli
Fiorentina-Udinese
Lazio-Frosinone
Milan-Roma
Parma-Juventus
Sampdoria-Napoli
Sassuolo-Genoa
Torino-SPAL

Java 4

Cagliari-Milan
Empoli-Lazio
Frosinone-Sampdoria
Genoa-Bologna
Inter-Parma
Juventus-Sassuolo
Napoli-Fiorentina
Roma-Chievo
SPAL-Atalanta
Udinese-Torino

Java 5

Bologna-Roma

Chievo-Udinese
Fiorentina-SPAL
Frosinone-Juventus
Lazio-Genoa
Milan-Atalanta
Parma-Cagliari
Sampdoria-Inter
Sassuolo-Empoli
Torino-Napoli

Java 6

Atalanta-Torino
Cagliari-Sampdoria
Empoli-Milan
Genoa-Chievo
Inter-Fiorentina
Juventus-Bologna
Napoli-Parma
Roma-Frosinone
SPAL-Sassulo
Udinese-Lazio

Java 7

Bologna-Udinese
Chievo-Torino
Fiorentina-Atalanta
Frosinone-Genoa
Inter-Cagliari
Juventus-Napoli
Parma-Empoli
Roma-Lazio
Sampdoria-SPAL
Sassuolo-Milan

Java 8

Atalanta-Samp
Cagliari-Bologna
Empoli-Roma
Genoa-Parma
Lazio-Fiorentina
Milan-Chievo
Napoli-Sassuolo
Spal-Inter
Torino-Frosinone
Udinese-Juventus

Java 9

Bologna-Torino
Chievo-Atalanta
Fiorentina-Cagliari
Frosinone-Empoli
Inter-Milan
Juventus-Genoa
Parma-Lazio
Roma-SPAL
Sampdoria-Sassuolo
Udinese-Napoli

Java 10

Atalanta-Parma
Cagliari-Chievo
Empoli-Juventus
Genoa-Udinese
Lazio-Inter
Milan-Sampdoria
Napoli-Roma
Sassuolo-Bologna
SPAL-Frosinone
Torino-Fiorentina

Java 11

Bologna-Atalanta
Chievo-Sassuolo
Fiorentina-Roma
Inter-Genoa
Juventus-Cagliari
Lazio-SPAL
Napoli-Empoli
Parma-Frosinone
Sampdoria-Torino
Udinese-Milan

Java 12

Atalanta-Inter
Chievo-Bologna
Empoli-Udinese
Frosinone-Fiorentina
Genoa-Napoli
Milan-Juventus
Roma-Sampdoria
Sassuolo-Lazio
SPAL-Cagliari
Torino-Parma

Java 13

Bologna-Fiorentina
Cagliari-Torino
Empoli-Atalanta
Genoa-Sampdoria
Inter-Frosinone
Juventus-SPAL
Lazio-Milan
Napoli-Chievo
Parma-Sassuolo
Udinese-Roma

Java 14

Atalanta-Napoli
Chievo-Lazio
Fiorentina-Juventus
Frosinone-Cagliari
Milan-Parma
Roma-Inter
Sampdoria-Bologna
Sassuolo-Udinese
SPAL-Empoli
Torino-Genoa

Java 15

Cagliari-Roma
Empoli-Bologna
Genoa-SPAL
Juventus-Inter
Lazio-Sampdoria
Milan-Torino
Napoli-Frosinone
Parma-Chievo
Sassuolo-Fiorentina
Udinese-Atalanta

Java 16

Atalanta-Lazio
Bologna-Milan
Cagliari-Napoli
Fiorentina-Empoli
Frosinone-Sassuolo
Inter-Udinese
Roma-Genoa
Sampdoria-Parma
SPAL-Chievo
Torino-Juventus

Java 17

Chievo-Inter
Empoli-Sampdoria
Genoa-Atalanta
Juventus-Roma
Lazio-Cagliari
Milan-Fiorentina
Napoli-SPAL
Parma-Bologna
Sassuolo-Torino
Udinese-Frosinone

Java 18

Atalanta-Juventus
Bologna-Lazio
Cagliari-Genoa
Fiorentina-Parma
Frosinone-Milan
Inter-Napoli
Roma-Sassuolo
Sampdoria-Chievo
SPAL-Udinese
Torino-Empoli

Java 19

Chievo-Frosinone
Empoli-Inter
Genoa-Fiorentina
Juventus-Sampdoria
Lazio-Torino
Milan-SPAL
Napoli-Bologna
Parma-Roma
Sassuolo-Atalanta
Udinese-Cagliari

Java 20

Frosinone-Atalanta
Spal-Bologna
Juventus-Chievo
Cagliari-Empoli
Napoli-Lazio
Genoa-Milan
Udinese-Parma
Fiorentina-Sampdoria
Inter-Sassuolo
Roma-Torino

Java 21

Sassuolo-Cagliari
Chievo-Fiorentina
Bologna-Frosinone
Empoli-Genoa
Torino-Inter
Lazio-Juventus
Milan-Napoli
Atalanta-Roma
Parma-Spal
Sampdoria-Udinese

Java 22

Cagliari-Atalanta
Inter-Bologna
Empoli-Chievo
Udinese-Fiorentina
Frosinone-Lazio
Roma-Milan
Juventus-Parma
Napoli-Sampdoria
Genoa-Sassuolo
Spal-Torino

Java 23

Milan-Cagliari
Lazio-Empoli
Sampdoria-Frosinone
Bologna-Genoa
Parma-Inter
Sassuolo-Juventus
Fiorentina-Napoli
Chievo-Roma
Atalanta-Spal
Torino-Udinese

Java 24

Roma-Bologna
Udinese-Chievo
Spal-Fiorentina
Juventus-Frosinone
Genoa-Lazio
Atalanta-Milan
Cagliari-Parma
Inter-Sampdoria
Empoli-Sassuolo
Napoli-Torino

Java 25

Torino-Atalanta
Sampdoria-Cagliari
Milan-Empoli
Chievo-Genoa
Fiorentina-Inter
Bologna-Juventus
Parma-Napoli
Frosinone-Roma
Sassuolo-Spal
Lazio-Udinese

Java 26

Udinese-Bologna
Torino-Chievo
Atalanta-Fiorentina
Genoa-Frosinone
Cagliari-Inter
Napoli-Juventus
Empoli-Parma
Roma-Lazio
Spal-Sampdoria
Milan Sassuolo

Java 27

Sampdoria-Atalanta
Bologna-Cagliari
Roma-Empoli
Parma-Genoa
Fiorentina-Lazio
Chievo-Milan
Sassuolo-Napoli
Inter-Spal
Frosinone-Torino
Juventus-Udinese

Java 28

Torino-Bologna
Atalanta-Chievo
Cagliari-Fiorentina
Empoli-Frosinone
Milan-Inter
Genoa-Juventus
Parma-Lazio
Spal-Roma
Sassuolo-Sampdoria
Napoli-Udinese

Java 29

Parma-Atalanta
Chievo-Cagliari
Juventus-Empoli
Genoa-Udinese
Inter-Lazio
Sampdoria-Milan
Roma-Napoli
Sassuolo-Bologna
Frosinone-Spal
Fiorentina-Torino

Java 30

Atalanta-Bologna
Sassuolo-Chievo
Roma-Fiorentina
Genoa-Inter
Cagliari-Juventus
Spal-Lazio
Empoli-Napoli
Frosinone-Parma
Torino-Sampdoria
Milan-Udinese

Java 31

Inter-Atalanta
Bologna-Chievo
Udinese-Empoli
Fiorentina-Frosinone
Napoli-Genoa
Juventus-Milan
Sampdoria-Roma
Lazio-Sassuolo
Cagliari-Spal
Parma-Torino

Java 32

Fiorentina-Bologna
Torino-Cagliari
Atalanta-Empoli
Sampdoria-Genoa
Frosinone-Inter
Spal-Juventus
Milan-Lazio
Chievo-Napoli
Sassuolo-Parma
Roma-Udinese

Java 33

Napoli-Atalanta
Lazio-Chievo
Juventus-Fiorentina
Cagliari-Frosinone
Parma-Milan
Inter-Roma
Bologna-Sampdoria
Udinese-Sassuolo
Empoli-Spal
Genoa-Torino

Java 34

Roma-Cagliari
Bologna-Empoli
Spal-Genoa
Inter-Juventus
Sampdoria-Lazio
Torino-Milan
Frosinone-Napoli
Chievo-Parma
Fiorentina-Sassuolo
Atalanta-Udinese

Java 35

Lazio-Atalanta
Milan-Bologna
Napoli-Cagliari
Empoli-Fiorentina
Sassuolo-Frosinone
Udinese-Inter
Genoa-Roma
Parma-Sampdoria
Chievo-Spal
Juventus-Torino

Java 36

Inter-Chievo
Sampdoria-Empoli
Atalanta-Genoa
Roma-Juventus
Cagliari-Lazio
Fiorentina-Milan
Spal-Napoli
Bologna-Parma
Torino-Sassuolo
Frosinone-Udinese

Java 37

Juventus-Atalanta
Lazio-Bologna
Genoa-Cagliari
Parma-Fiorentina
Milan-Frosinone
Napoli-Inter
Sassuolo-Roma
Chievo-Sampdoria
Udinese-Spal
Empoli-Torino

Java 38

Frosinone-Chievo
Inter-Empoli
Fiorentina-Genoa
Sampdoria-Juventus
Torino-Lazio
Span-Milan
Bologna-Napoli
Roma-Parma
Atalanta-Sassuolo
Cagliari-Udinese
Shtuar më 26/07/2018, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori