Kaloi finishin dhe u shemb përtokë me energji të shterruara (Video)
Pëlqej
Mathieu Van der Poel ishte protagonist absolut i Koppenbergcross në Oudenaarde (Belgjikë).

Specialist i padiskutueshëm i kësaj kategorie dhe nënkampion i botës në fuqi, mundi të mbërrinte i pari në finish, madje i distancuar nga rivalët, por sapo kaloi vijën, u shemb përtokë, pasi i kishin shterruar energjitë.

Ciklizmi është një sport shumë i vështirë, që tenton limitet njerëzore dhe rasti i Van der Poel e ilustron më së miri. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2017, ora 12:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori