Kampionati francez – Java e 36
Albeu.com
Java e 36-të në Kampionatin Francez do të sjell disa ndeshje mjaft interesante. Në Velodrom Olimpiku i Marsejës dhe Bordo do të zhvillojnë kryendeshjen e javës.

Mysafirët kanë siguruar kualifikimin për në ligën e Kampionëve, ndërsa "marsejezët" nëse dëshirojnë një gjë të tillë atëherë nga kjo ndeshje duhet marrë tre pikët e plota.

Tulluzi dhe PSG , ndoshta do të luajnë përballjen e sezonit. Pasi që me një fitore eventuale do të kishin ikur nga zona e ftohtë dhe do shpresonin se edhe sezonin e ardhshëm do të luajnë në elitën e futbollit francez.

Kampionët në fuqi Olimpik Lion, do të përballet me Nicën dhe nuk duhet të ketë shum probleme.E shtunë:

Nice - Lyon

Toulouse - Paris SG

Auxerre - Valencien

Caen - Rennes

Lens - Monaco

Lorient- Le Mans

Nancy - Strasbourg

Sochaux - Metz

E diel:

Saint Etienne - Lille

Marseille - Bordeaux
Shtuar më 02/05/2008, ora 19:04
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori