Kampionati i Kosoves ne Futboll
Albeu.com
Ne kete fundjave u luajten e ndeshjet e xhiros se dyte te Kampionatit te Kosoves ne futboll. Rezultatet e javes se 2-te dhe tabela e rradhitjes nbe kete shkrim...SUPERLIGA STINORI VJESHTORE

Java e 2-te 01 - 02.09.2007

Besiana-Flamurtari 2:1
Kosova (Vushtrri)-Hysi 0:2
Besa-2 Korriku 1:2
Fushe Kosova- Trepça 0:0
Gjilani-Vllaznimi 1:0
Drenica-Drita 4:0
KEK-u - Shqiponja 1:0
Prishtina-Trepça\'89 4:1


Nr TABELA N F B H Golat P-M Piket

1. Prishtina 2 2 0 0 9 1 8 6
2. 2 Korriku 2 2 0 0 4 2 2 6
3. Hysi 2 1 1 0 3 1 2 4
4. Gjilani 2 1 1 0 2 1 1 4
5. Trepça 2 1 1 0 2 1 1 4
6. Drenica 2 1 0 1 4 1 3 3
7. Trepça\'89 2 1 0 1 6 5 1 3
8. Vëllaznimi 2 1 0 1 2 2 0 3
9. Shqiponja 2 1 0 1 1 1 0 3
10. KEK-u 2 1 0 1 2 5 -3 3
11. Besiana 2 1 0 1 2 6 -4 3
12. Flamurtari 2 0 1 1 2 3 -1 1
13. Fushë Kosova 2 0 1 1 1 2 -1 1
14. Drita 2 0 1 1 1 5 -4 1
15. Besa 2 0 0 2 2 4 -2 0
16. Kosova (Vushtrri) 2 0 0 2 1 4 -3 0
Shtuar më 03/09/2007, ora 09:49
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori