E FUNDIT/ Gjendet i pajetë një person në Vlorë, emri
Kampionatin Europian i Basketbollit: Sot zhvillohet finalja Gjermania-Greqia
Albeu.com
Në kampionatin europian për basketboll që po mbahet në Serbi e Mal të Zi, sot është dita finale. Greqia dhe Gjermania në mënyrë gati identike arritën t’i mposhtin kundërshtarët e tyre në gjysmëfinale, të dyat me nga një pikë epërsi dhe të dyat me koshin në tre sekondat e fundit të ndeshjes.Greqia e mundi Francën 67-66 me treshen e Diamantidisit në tre sekondat e fundit, kurse Gjermania - Spanjën 74-73 me dypikëshin e Novickit po në tre sekonda para fundit. Sonte me fillim prej orës 21:00 Gjermania e Greqia do të luajnë për titullin kampionit.
Shtuar më 25/09/2005, ora 21:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori