Kampionë apo bidonë? Lëvizjet në merkaton e janarit
Kampionë apo bidonë? Apo thjesht viktima të qëndrimit të gjatë në stol? Këto janë pyetjet që bëhen për ata futbollistë që në merkaton e janarit priten të largohen nga skuadrat e tyre.

Merkatoja e dimrit pritet tu japë zgjidhje të ardhmes sportive të disa prej futbollistëve të cilët do largohen nga skuadrat e tyre aktuale ose sepse janë në top-formë dhe do shkojnë në klube më të mëdhenjë ose sepse aty ku janë nuk po "ngrohin" stolat e pankinës.

Bëhet fjalë për këta lojtarë:

1. Manuel Vargas - Fiorentina, pranë kalimit te Inter.

2. Milos Krasiç - Juventus, pranë kalimit në Premier League.

3. Amauri - Juventus, pranë kalimit te Totenham.

4. Adel Taarabt - QPR, pranë kalimit te PSG ose Sevilja.

5. Esteban Granero - Real Madrid, pranë kalimit në Itali ose Angli.

6. Dos Santos - Tottenham, pranë kalimit te Sevilja.

7. Didier Drogba - Chelsea, pranë kalimit te Milan.

8. Federico Macheda - Manchester United, e ardhmja ende e paqartë.

9. Marouane Chamakh - Arsenal, pranë kalimit në një tjetër klub të Premier League.

10. Niko Krancjar - Tottenham, e ardhmja ende e paqartë. /albeu.com/
Shtuar më 10/11/2011, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori