Kampionët e nisin me fitore (VIDEO)

NUFCMC by footyroom
Pëlqej
Manchester City e ka nisur me fitore sezonin 2014/15 ku ka moshtur Newcastle United me rezultatin 2-0 në Në St. James Par.

Pas një pjese të parë të balansuar, ishte David Silva që shënoi për 1-0 dhe epërsinë e Cityt në këtë takim.

Më pas përkundër rasteve të shumta të të dyja skuadrave dhe në fund ishte Aguero që realizoi golin e dytë.

City e nis kështu mbarë kampionatin, por javën e ardhshme do të përballet me një prej rivalëve për titull, Liverpoolin.
Shtuar më 17/08/2014, ora 19:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori