Kamza gjen trajnerin e ri, pranë firmës me një Italian

Kamza këtë sezon nuk e ka nisur aspk mirë kategorinë superiore. Klubi rrezikon seriozisht rënjen në kategorinë e parë teksa mban vëndin e parafundit me vetëm 8 pikë.

Ekipi një javë shkarkoi dhe Klodian Duron nga stoli shkak rezultatet e dobëta.

Megjithtë klubi nga Kryeqyteti, ka avancuar në gjetjen e një trajneri të ri. Ai është italiani Salvatore Ciullo.

Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi ku thekson se jemi në detajet e fundit për të firmosur me Italianin. Thuhet në deklaratën e shkurtër.


Ndërkohë për Kamzën ky do të jetë trajneri i 3 pas Bledar Devollit, Klodian Duros.

Ndërsa trajneri i ri do të ketë objektiv kryesor qëndrimin në katergorinë superiore. /albeu.com/


Shtuar më 15/11/2018, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori