Kapelo: Rooney do të jetë në Euro 2012
Sipas asaj që raporton gazeta britanike "The Sun", Fabio Capello i ka siguruar Wayne Rooney pjesëmarrjen në kampionatin europian Euro 2012 edhe pse është tre ndeshje i pezulluar për shkak të kartonit të kuq në ndeshjen me Malin e Zi.

Gjithsesi, në pritje të qershorit të vitit tjetër, sulmuesi i Manchester United, Rooney do ti mungojë kombëtares së "Tre Luanëve" në ndeshjet miqësore me Spanjën dhe Suedinë që luhen në muajin nëntor. /albeu.com/
Shtuar më 04/11/2011, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori