Kaq para paguajnë sponsorët për këta 10 futbollistë
Futbollistët njihen si njerëzit më të paguar në botë dhe kjo është e drejtë pasi përveç pagave sezonale nga klubet e tyre, ata marrin përfitime edhe nga sponosrët për "Brand-et" që veshin.

Por sa para fitojnë yjet e futbollit nga kompanitë e veshjeve?

Më poshtë po ju sjellim shifrat që firmat si Adidias, Puma apo Nike paguajnë për 10 yjet e futbollit.

10. Wayne Rooney
Firma: Nike
Paga: £1.5m a year

9. Sergio Aguero
Firma: Puma
Paga: £1.5m a year

8. Lionel Messi
Firma: Adidas
Paga: £2.5m a year

7. Marco Verratti
Firma: Nike
Paga: £2.7m

6. Paul Pogba
Firma: Adidas
Paga: £3.1m

5. Mesut Ozil
Firma: Adidas
Paga: £3.7m

4. Cesc Fabregas
Firma: Puma
Paga: £4m

3. Gareth Bale
Firma: Adidas
Paga: £4.1m

2. Mario Balotelli
Firma: Puma
Paga: £5.1m

1. Cristiano Ronaldo
Firma: Nike
Paga: £6.2m. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2018, ora 15:45

Warning: include_once(/home/admin/web/albeu.com/public_html/a/incl/cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/albeu.com/public_html/vPanel/vmod_reklama/pergatit_cache.php on line 2

Warning: include_once(): Failed opening '/home/admin/web/albeu.com/public_html/a/incl/cache.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/admin/web/albeu.com/public_html/vPanel/vmod_reklama/pergatit_cache.php on line 2

Warning: file(/home/admin/web/albeu.com/public_html/a/vPanel/tmp/reklame_lajme.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/albeu.com/public_html/vPanel/vmod_reklama/pergatit_cache.php on line 4

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/admin/web/albeu.com/public_html/vPanel/vmod_reklama/pergatit_cache.php on line 6
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori