Karius tenton të pamundurën, sfidon Alisson për portën e Liverpoolit
Portieri i Liverpool, Loris Karius nuk e ka ndërmend të dorëzohet që ta rimarr pozitën e startuesit te klubi anglez.

Karius beson se mund ta sfidoj Alissonin për pozitën e startuesit.

‘Nuk do të kishte sens që të largohesha nga Liverpool për ndonjë klub më të dobët dhe unë jam numri dy këtu. Por, unë nuk asnjë lloj presioni’

‘Si portier i dytë në Angli, ju e dini se mund të keni mundësi’ u shprehë Karius.

Gjermani luajti në si i huazuar këtë sezon në Besiktas por për shkak të problemeve me paga, ai u rikthye përsëri tek klubi anglez.

Karius ishte ftyra tragjike në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madrid, ku bëri dy gabime trashanike që i kushtuan Liverpoolit.
Shtuar më 12/06/2020, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori