Kastriot Dermaku lë pas dëmtimin dhe i bashkohet Lecces
Kastriot Dermaku ka kaluar dëmtimin e pësuar rreth një muaj më parë dhe tani është gati për të zbritur në fushën e lojës.

Mbrojtësi kuqezi bëri një start fantastik të aventurës me Leccen.

Në debutim, mbrojtësi bëri një gol prej "bomberi" duke i hapur rrugë barazimit 2-2 ndaj Kremonezes rreth një muaj më parë.

Më 25 tetor, Dermaku pësoi një dëmtim muskulor dhe kjo e detyroi atë të qëndronte jashtë fushave të blerta.

Në këtë situatë, mbrojtësi e kishte të pamundur të grumbullohej me Shqipërinë për ndeshjet e nëntorit, duke i ndjekur ato nga TV.

Megjithatë tashmë gjithçka ka kaluar dhe Dermaku ka nisur stërvitjen normalisht, duke e lënë dëmtimin pas krahëve.
Shtuar më 02/12/2020, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori