Katër vite te Manchester City, Guardiola ka shpenzuar 430 milionë euro për mbrojtës dhe portier
Pep Guardiola deri më tani ka blerë mbrojtës në vlerë 400 milionë sterlina ose e thënë ndryshe (430 milionë euro).

Dias është mbrojtësi më i shtrenjtë i blerë nga "qytetarët". Aty janë edhe emra të njohur si Aymeric Laporte, Benjamin Mendy, Kyle Walker, Joao Cancelo që kanë vlerën mbi 50 milionë euro.

Sigurisht pjesë e kësaj liste janë edhe portierët e skuadrës që drejtohet nga strategu spanjoll Ederson dhe Claudio Bravo.

Shtuar më 30/09/2020, ora 09:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori