E FUNDIT/ Fluturojnë infektimet COVID-19 në Shqipëri, kaq raste u shënuan sot
Kean për Ronaldon: Të gjithë e dinë se si ai është një lojtar i pabesueshëm
Cristiano Ronaldo është cituar si një ndikim kryesor në karrierën e tij nga sulmuesi i Everton, Moise Kean.

Ylli i Juventusit Ronaldo, i cili e përfundoi sezonin në Serie A me 31 gola për ta bërë atë lojtarin e tretë që arriti kuotën e aq golave për torinezët, ishte shoku skuadër me Kean sezonin e kaluar.

Përshtypja kaq pozitive që Ronaldo i bëri 20-vjeçarit, bëri që ai ta quante atë si ndihmesën kryesor për t’u rritur si lojtar, transmeton lajmi.net.

"Të gjithë e dinë se si ai është një lojtar i pabesueshëm – ai është më i miri – por edhe ju duhet ta shikoni personin, dhe ai është një person i mirë".

"Ai më ndihmoi shumë kur isha në Juve", shpjegoi Kean për uebfaqen zyrtare të Everton, ku luan aktualisht.
Shtuar më 02/08/2020, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori