"Këpuca e Artë", fituesit e 10 sezoneve të fundit (FOTO LAJM)

2002-03 Roy Maakay - Dep.La Coruna 29 gola
Lionel Messi sot i ka shtuar një tjetër çmim listës së trofeve të fituar gjatë karrierës së tij të,lavdishme futbollistike. Argjentinasi i Barcelonës mori sot çmimin "Këpuca e Artë Europiane" për sezonin 2011-12 falë 50 golave që arriti të shënojë me fanellën e blaugranave. Ky është i dyti për "Pleshtin" pasi e fitonte këtë çmim edhe në sezonin 2009-2010.

Por cilët janë fituesit e "Këpuca e Artë Europiane" në 10 sezonet e fundit? Ndoshta disa prej tyre nuk do t'iu duken emra të mëdhenj, të denjë për "Topin e Artë" por janë bombera në kuptimin e mirëfilltë të fjalës, të cilët e njohin shumë mirë rrugën e rrjetës dhe shënojnë një numër të madh golash gjatë një sezoni.

Nga Roy Maakay te Lionel Messi, mësoni 10 "Këpucat e Arta" në foto-galerinë e mësipërme.../albeu.com/
Shtuar më 29/10/2012, ora 16:34
ShubY Shukriu
e Mërkurë 31 Tetor 2012, Ora 00:55
Lioonel Messiiii do ta fitoii kepucen e art
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori