Këpucët e Salah, "thesarë" egjiptian në Muzeun Britanik
Pëlqej
Egjiptiani, Mohamed Salah,pas suksesit që po kalon tek Liverpooli ka krijuar shumë dashamariës madje në vendin e tij të lindjes ai shihet si një thesar i çmuar.

Suksesi i tij ka qënë aq i mirpritur sa që në koleksionin e famshëm egjiptianMuzeun Britanik janë shtuar një palë këpuc të Mohamed Salah transmeton albeu.com.

Këpucët e Salah do të jenë aty për vizitorët përkrah sendeve historike egjiptiane madje pranë një mumje 5,000-vjeçare nga varri i Nabamun dhe një skulpturë e Rameses./albeu.com/

Shtuar më 17/05/2018, ora 15:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori