Kërkesat e Umtitis largojnë mbrojtësin tjetër të Barcelonës
Barcelona po mendon një strategji për mbrojtësin e sapo blerë, Yerri Mina.

Sipas Don Balon katalanasit dëshirojnë ta mbajnë të paktën derisa të mbarojë Kupa e Botës dhe më pas ta huazojnë apo ta shesin me opsion për ta blerë përsëri. Arsyeja është pasi ata do të mundohen me të gjitha mundësitë të bindin Umtitin për të qëndruar madje duke i ofruar dhe pagën që ai dësiron me 9 milionë euro në sezon.

Si pasojë e kësaj ata duan të lirohen nga paga e shtatlartit për ti përmbushur kërkesat francezit. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2018, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori