Kështu bëhesh kur të fut në dorë Kampioni i Botës, shikojeni si duket Takam pas përballjes me Joshuan (FOTO LAJM)

Pëlqej
Anthony Joshua fitoi me nokaut teknik ndaj Carlos Takam.

E gjitha kjo ndodhi në rundin e 10-të Me këtë rast britaniku ka mbrojtur dy titujt IBF dhe WBA në pesha të rënda. Joshua dominoi gjatë gjithë takimit, 28-vjeçari i dha disa goditje të forta francezit me prejardhje nga Kameruni dhe kështu i shkaktoi disa lëndime në fytyrë.

36-vjeçari pavarësisht se ishte i përgjakur vazhdoi deri sa gjyqtari ndali luftën.mDominimi i Joshuas mund të shikohet më së miri në fytyrën e Kaman, kurse ajo e Anthony dukej me lëndime shumë të vogla.

Lëndimi i vetëm i Joshuas ishte në hundë, ndërsa më poshtë keni fotografitë. /albeu.com/
Shtuar më 29/10/2017, ora 09:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori