Këta janë 10 lojtarët më të paguar në botë
Çdo lojtarë që luan për ndonjë skuadër të njohur në futbollin profesionist fiton shumë para.

Transfermarkt ka zbuluar 10 lojtarët më të paguar në botë duke përfshirë marrëveshjet dhe sponsorët e tyre.

10. Kylian Mbappe (PSG) – 27 milionë euro

9. Robert Lewandowski (Bayern Munich) – 29 milionë euro

8. Raheem Sterling (Manchester City) – 33 milionë euro

7. Andres Iniesta (Kobe) – 34 milionë euro

6. Eden Hazard (Real Madrid) – 38 milionë euro

5. Antoine Griezmann (Barcelona) – 38 milionë euro

4. Gareth Bale (Real Madrid) – 38 milionë euro

3. Neymar (PSG) – 95 milionë euro

2. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 118 milionë euro

1-Lionel Messi (Barcelona) – 131 milionë euro.
Shtuar më 26/03/2020, ora 21:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori