Këta janë 5 lojtarët më të shtrenjtë që u blenë këtë verë në Bundesligë


Pas La Ligas Premier League dhe Serisë A, edhe Bundesliga ka qënë mjaft aktivë në merkato.

Janë kampionët gjermanë të Bayern Munich që kanë shpenzuar plot 80 milion euro për Lucas Hernandez i blerë nga Atletico Madrid për shumën e 80 milion eurove, duke u bërë kështu lojtari më i shtrenjtë në historinë e Bundesligës, shkruan Albeu.com.


Pas Bavarezëve, është Borussia Dortmund që riktheu Mats Hummelsin në skuadër për 40 milionë euro.

Bayerni vazhdoi me transferime të tjera të bujshme, si ai i Benjamin Pavard nga Stuttgarti për shumën e 35 milionë eurove.

Pas tyre vije transferimi i ri i Bayer Leverkusenit, Kerem Dermiraby që kaloi nga Hoffenhemi për 32 milionë euro.

Në vendin e pestë është Thorgan Hazard, ish-lojtari i Moncheglabach, që u transferuar te Dortmundi për 26 milionë euro. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2019, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori