Këta janë 7 futbollistët që kanë arritur më shumë hat-trick
Shënimi i tri apo më shumë golave në një ndeshje është ëndërr e çdo futbollisti.

Hat-trick vazhdon të jetë synimi i çdo numri 9-të, i cili i beson vlerës së vet.

Cristiano Ronaldo ka arritur 52 hat-trick, duke e lënë prapa Lionel Messin që ka 50 dhe i treti radhitet Luis Suarez me 29.

Këta janë futbollistët më me së shumti hat-trick në dy dekadat e fundit:

1. Cristiano Ronaldo (51)

2. Lionel Messi (50)

3. Luis Suarez (29)

4. Robert Lewandowski (19)

5. Sergio Aguero (17)

6. Edinson Cavani (15)

7. Radamel Falcao (12)
Shtuar më 26/02/2019, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori