Këta janë futbollistët besnik që nuk u shitën kurrë (FOTO LAJM)

Ditët e sotme po vërtetohet se para blen gjithçka dhe kjo ka prekur edhe industrinë e futbollit.

Shumë lojtarë të paprekshëm janë tunduar dhe madje shitur për shifra rekord në klube të tjera.

Ofertat marramendëse që marrin jo vetëm nga klubet më të mëdha evropiane, por edhe nga Kina apo Amerika, e bëjnë të pamundur që të mos tundohen.

Por, ka pasur futbollistë që nuk kanë parë fitimin e tyre personal, por i kanë qëndruar besnikë klubit që i rriti. Më poshtë do ju prezantojmë me 9 prej tyre.

Francesco Totti (Roma)

Lev Yashin (Dinamo e Moskës)

Paul Scholes (Manchester United)

Steven Gerrard (Liverpool)

Xavi Hernandez (Barcelona)

Carles Puyol (Barcelona)

Ryan Giggs (Manchester United)

Paolo Maldini (Milan)

Daniele De Rossi (Roma)
Shtuar më 20/08/2018, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori