Këta janë madrilenët që e kanë ndjerë shijen e golit kundër Barcelonës
Real Madridi e pret nesër Barcelonën në El Clasicon e parë të sezonit në kampionat.

Gjatë historisë së klubit Madrilen, dhjetëra lojtarë të tyre e kanë shijuar së paku nga një herë ndjenjën se si është të shënosh një gol në ndeshjen më madhështore në botë, përcjellë Albeu.com.

Por, cilët janë 8 lojtarët aktual të Real Madridit që kanë shënuar së paku nga një herë ndaj Barcelonës në El Clasico?

Kësaj liste i prin, padyshim se legjendari Madrilen, Cristiano Ronaldo dhe pastaj lista vijon me bashkëlojtarët e tij të tjerë: Benzema, Ramos, Asensio, Varane, Bale, Marcelo & Casemiro.

Kjo është lista e plotë e 8 lojtarëve Madrilen dhe numri i golae që kanë shënuar në El Clasico:

– Cristiano (17 gola)
Benzema (9 gola)
Ramos (4 gola)
– Asensio & Varane (nga dy gola)
– Bale, Marcelo & Casemiro (nga një gol)./albeu.com/
Shtuar më 22/12/2017, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori