Këta janë pesë futbollistët shqiptarë më të vlefshmit në botë
Shqiptarët kanë arritur që në vitet e fundit të luajnë për skuadrat e mëdha evropiane, ndaj vlera e tyre është arritur dukshëm.

Shumica e yjeve shqiptarë janë duke dominuar në top ligat evropiane, ndaj kërkohen nga shumë skuadra të njohura dhe vlera e tyre pritet që vitet në vijim të vazhdojë të ngritët.

Këta janë pesë lojtarët shqiptarë me vlerë më të madhe:

1.Milot Rashica (Werder Bremen) – 28 milionë euro.


2.Granit Xhaka (Arsenal) – 24 milionë euro.


3.Marash Kumbulla (Hellas Verona) – 22.5 milionë euro.


4.Thomas Strakosha (Lazio) – 20 milionë euro


5.Xherdan Shaqiri (Liverpool) – 16 milionë euro.
Shtuar më 31/05/2020, ora 22:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori