Këtë numër do të mbaj në fanellë Philippe Coutinho për sezonin e ri tek Barcelona

Pëlqej
Barcelona ka bërë zyrtare numrat në fanellat e lojtarëve për sezonin e ri 2018/2019. Philippe Coutinho do ta veshë fanellën me numrin shtatë.

Raportohej se klubi po e ruante fanellën me numrin shtatë për Antoine Griezmannin e Atletico Madridit. Megjithatë, katalanasit nuk arritën marrëveshje për transferimin e tij, kështu që tani kjo fanellë i takon Coutinhos.

“Braziliani tani ka mundësinë të vazhdojë legjendën që e përcjellë këtë numër, dhe ta bëjë numrin shtatë të ndriçojë përsëri”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga Barcelona. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2018, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori