Këto janë fjalët e Bartomeut për blerjen e De Jong
Frenkie de Jong është lojtari më i mirë i Barcelonës.

Për këtë transferimi ka folur edhe presidenti i klubit spanjoll, Josep Maria Bartomeu.

"Me mbërritjen e Frenkie De Jong ne shtojmë talentin, të rinjtë dhe stilin te Barça në projektin tonë sportiv. Ne jemi të bindur se ai do të jetë një pjesë kyçe e ekipit tonë për vitet që vijnë. Mirë se vini, Frenkie!", shkruan Bartomeu në Twitter.

Barcelona ka paguar 75 milionë euro + 11 milionë bonuse.

21-vjeçari ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare me Barcelonën. /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2019, ora 18:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori