Khabib premton se do ta shkatërrojë McGregor-n
khabib rusi
Super dueli mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov po afron. Sfida e shmë pritur do të zhvillohet në Las Vegas në datën 6 tetor. Khabib ka thumbur kundërshtarin irlandez në duelin që ata do të luajnë për titullin kampion bote në artet marciale mikes.

Sportisti rusk a 26 fitore dhe asnjë humbje në artet marciale dhe do të mbrojë për herë të parë titullin kampion që e fitoi në muajin prill. i motivuar do të jetë edhe McGregor që rikthehet në ring pas dy vitesh pushim pasi nuk e mbrojti titullin kampion çkia solli edhe heqjen e brezit të artë nga UFC-ja.

“Unë jam i pamposhtu dhe do të mbetem si i tillë. Unë nuk do të futem në kafaz vetëm për ta mposhtur, por për ta shkatërruar atë”, tha Khabib. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori