Kinezët "nxjerrin" Interin nga kriza
Gjigandët kinez të ndërtimit të hekurudhave kanë vendosur që të investojnë në Itali, në ekipin e futbollit të Interit. Kinezët kanë arritur një marrëveshje me presidentin zikaltër Masimo Moratti për 30 % të aksioneve.

Pas shumë negociatave akordi ka përfunduar ditët e fundit duke u finalizuar me një deklatarë për shtyp nga të dy palët. Marrëveshja ka si objektiv ndërtimin e një stadiumi të ri në 2017, nga gjidandët kinez.

Tashmë Interi dhe presidenti i tij Masimo Moratti mund të marrin frymë lirisht, pasi do të jenë të mbrojtur nga kriza ekonomike që ka mbërthyer shumë klube në mbarë botën. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2012, ora 18:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori