Kjo është 11-shja e dekadës në Premier League (FOTO LAJM)

Tifozët kanë votuar për të formuar formacionin më të mirë të dekadës në Premierglië.Tifozët kanë votuar në një sondazh të mediumit britanik “BBC Sport”.

11 futbollistët e zgjedhur janë vetëm nga 5 skuadra, Chelsea, Liverpooli, Manchester City, Manchester Unitedi dhe Tottenhami.

N’Golo Kante dhe Virgil van Dijk janë dy prej lojtarëve që kanë luajtur edhe diku tjetër përveç se në klubet momentale.

72% e votuesve e kanë përzgjedhur formacionin 4-3-3.
Shtuar më 19/12/2019, ora 19:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori