Kjo është arsyeja se pse vendimi i CAS-it për Skënderbeun ndodhi në ndeshjen hapëse të Botërorit
Vendim i CAS do të mbahet mend gjatë nga tifozët e Skënderbeut sepse përkon njëkohësisht dhe me ditën e hapjes së Botërorit.

Gjykata e arbitrazhit sportiv vendosi që ta lërë jashtë eleminatoreve për në Champions League për herë të dyte ekipin korçar.

Por njoftimi zyrtar i CAS ka dal pikërisht në momentin kur do fillonte ndeshja hapëse Rusi-Arabia Saudite.

Kjo ende nuk dihet pse ka ndodhur por ndoshta për të ulur impaktin mediatik sepse vëmendja ka qenë e gjitha te Botërori. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2018, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori