Kjo është dita kur Arturo Vidal do të nënshkruajë me Interin
Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal pritet që të rikthehet në Serie A.

Tashmë transferimi i Vidalit te Interi është pothuajse zyrtare dhe në fundjavë kiliani do të nënshkruajë marrëveshjen e re me zikaltrit.

Klubi bavarez do ta zgjat kontratën e Vidalit edhe për një vit tjetër para se te lejojë atë që të shkoj në huazim me të drejtë blerje në fund të sezonit me vlerë 22 milionë euro.

Sipas FCInterNews, Vidal është pajtuar për të kaluar në Inter në një marrëveshje për 4.5 milionë euro plus bonuset.
Shtuar më 31/07/2018, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori