Kjo futbolliste shqiptare po i mahnit të gjithë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Duke marrë parasysh që futbolli është konsideruar përgjithësisht si një sport mashkullor, të jesh futbolliste nuk shihet si një profesion shumë i përshtatshëm në Shqipëri, pasi paragjykimet janë të shumta.

Gjithsesi me kalimin e viteve gjërat kanë ndryshuar, dhe tashmë edhe futbolli po praktikohet nga femrat ashtu si meshkujt duke organizuar edhe kampionate ku femrat konkurojnë njëra-tjetrën.

Njëra prej tyre përveçse është e talentuar me topin në fushat e blerta, është dhe një femër shumë seksi.

Po flasim për futbollisten shkodrane Erida Bajrakurtaj, e cila nëse e humbet pasionin për futbollin mund të bëhet shumë mirë dhe një modele e suksesshme.

Bukuroshja shkodrane ka postuar foto mjaft artistike në Instagram, duke treguar dhe format e saj të bollshme dhe sensuale.

Padyshim nëse do të organizohet një konkurs bukurie në futboll, ajo do të ishte ndër pretendentet kryesore për ta fituar.

Erida Bajrakurtaj është kapitenia e vajzave te Vllaznia dhe një nga lojtaret më të dalluara të këtij ekipi.
Shtuar më 22/01/2018, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori