Klasifikimi botëror i FIFA-s: Shqipëria ngjit tetë vende
Albeu.com
Edhe pse jo fitore por barazime, skuadra përfaqësuese shqiptare, ne klasifikimin boteror te FIFA-s per muajin tetor, te publikuar sot, ka ngjitur 8 shkalle, duke shkuar ne vendin e 70-te.Rezultatet e fundit të kombëtares shqiptare, kanë bërë që renditja e saj në klsifikimin e FIFA-s të ngjitet me tetë shkallë. Edhe pse jo fitore por barazime, skuadra përfaqësuese shqiptare, ne klasifikimin boteror te FIFA-s per muajin tetor, te publikuar sot, ka ngjitur 8 shkalle, duke shkuar ne vendin e 70-te. Ne renditjen e FIFA-s per tetorin, Shqiperia ka kaluar perseri Sllovenine dhe Bjellorusine, nderkohe qe Luksemburgu ndodhet si gjithnje ne vendin e fundit.
Shtuar më 24/10/2007, ora 22:36
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori