Klopp "buzëqesh" para takimit me Evertonin, ka të gatshëm dy yjet e skuadrës
Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp mori një lajm të shkëlqyeshëm sot para derbit me Everton.

Gjegjësisht, Sadio Mane dhe Thiago Alcantara morën leje për të luajtur në këtë ndeshje dhe me siguri do të kenë një rol të rëndësishëm në këtë skuadër.

Të dy lojtarët ishin pozitivë në COVID-19 dhe ishin në vet-izolim, kështu që ata humbën duelin me Aston Villa. Testet e tyre të fundit ishin negativ, kështu që ata do të jenë në gjendje të paraqiten në fundjavë.

Klopp tani është duke pritur rezultatet e Naby Keita, më saktësisht rezultatet e testit të tij të dytë për të ditur nëse ai do të jetë në dispozicion për këtë ndeshje.
Shtuar më 13/10/2020, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori